KYSELINA HYALURONOVÁ – zázrak moderní kosmetiky

Látka pod tím to názvem se nachází v našem organismu, a tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty.
Je součástí pojivových a nervových tkání, nachází se v kůži a ve velkém množství bychom ji našli také v očním sklivci.
Kromě lékařství (hojení jizev, popálenin, kožních vředů) a farmaceutického průmyslu (oční kapky, roztoky na kontaktní čočky) se stala velmi oblíbenou také v průmyslu kosmetickém.
krém a svíčka
Jak je v posledních letech známo, můžeme tuto LÁTKU objevit téměř ve všech výrobcích moderní kosmetiky. PLEŤOVÉ MASKY, SÉRA, KRÉMY NA OBLIČEJ i VLASOVÁ či NEHTOVÁ KOSMETIKA, tady všude tento zázrak najdeme.

Je oblíbená pro své hojivé účinky, maximálně hydratuje povadlou pleť, ALE vrásky vyhladit neumí. Nepodporuje totiž tvorbu kolagenových a elastinových vláken v pleti, avšak dokáže vyplnit prostor mezi nimi. S přibývajícím věkem v našem těle a tedy i v pleti kyseliny hyaluronovéubývá, pleť se více vysušuje a ztrácí svoji původní pružnost, proto je dobré ji dle odborníků do pokožky zpět doplňovat, pomocí již zmiňovaných kosmetických přípravků.

Tolik v kostce o této kyselině hovoří odborníci a jimi psané časopisy a publikace.  
Jelikož jsem trochu zvědavá a náhoda mi malinko přála, dostaly se ke mně vzorky oleje, séra a krému s obsahem této kosmetické a pro mé tělo jistě důležité a potřebné „lahůdky“ A proto, že jsem zletilosti dosáhla již více než před dvaceti lety, jala jsem se přípravky osobně vyzkoušet.
pleťový krém
Netestuji zatím dlouho, ale jsem docela pozitivně překvapena. Sérum je velice příjemné, bez jakékoliv parfemace a výborně se do pokožky vstřebává – jak radí odborníci – lehkým poklepáváním ho vpravuji do své bez tak věkem unavené kůže, zejména okolo očí. A dokonce se mi zdá, že vidím výsledek! Pokožka je vláčnější a kruhy pod očima se malinko ztrácejí (snad to není jen moje zbožné přání).

Velice jsem si také oblíbila jemný okurkový krém s přídavkem této kyseliny, který není mastný, krásně se vstřebává, má příjemnou vůni a mé pokožce, jak se zdá velmi vyhovuje. Určitě si koupím větší balení.
Ještě bych ráda vyzkoušela krém, přímo určený pro okolí očí a budu velmi zvědavá, zda to s mými letitými kruhy pod očima něco udělá.

Myslím tedy, že má vlastní zkušenost s kyselinou hyaluronovou je prozatím velmi kladná, nicméně s výslovností tohoto slova, mám problém i nadále.